page-header-beach

Plážový volejbal

Plážový volejbal není jen pot a dřina, ale i teplé sluníčko, měkký písek, setkání s přáteli a skvělá zábava. Beach Park Modřany nabízí 4 písečné hřiště pro plážový volejbal a příjemné prostředí na břehu řeky Vltavy. V půjčovně sportovních potřeb můžete požádat o míč.
Hřiště lze využít i pro beach fotbal nebo plážovou házenou. Hranicím se meze nekladou, takže – užijte si ve Beach Parku Modřany svůj volný čas jak se patří.

Hřiště si včas rezervujte:

- online zde

- telefonicky – +420 608 405 166

- e-mailem: michaela.havlova@fspm.cz (sezónní rezervace)

- osobně na naší sportovní recepci přímo v areálu Freestyle Park Modřany
Míče vám rádi zapůjčíme, stejně jako vám zdarma poskytneme příjemné zázemí v podobě sprch a šaten na lodi.

Ceník plážového volejbalu

(Rezervace jsou možné po půlhodinách, min. 1 hod.)

dny / časy 7.00 – 15.00 15.00 – 22.00

Pondělí – Pátek

Neděle

250 Kč / hod. 390 Kč / hod.
Sobota 250 Kč / hod. 250 Kč / hod.

O plážovém volejbalu

Plážový volejbal (beach volleyball) se vyvinul z klasického volejbalu, kde proti sobě hrají týmy o šesti hráčích. Pro svou oblibu byl zařazen i mezi sporty letních olympijských her. Většina pravidel je převzata z pravidel klasického volejbalu, ale v některých bodech se liší. Hřiště je například mnohem menší, měří jen 8 x 16 m, a družstva tvoří pouze dva hráči (ve Freestyle Parku Modřany však počet hráčů ve vašich týmech omezovat nebudeme).

S plážovým volejbalem pravděpodobně začali po 1. světové válce američtí vojáci, kteří na plážích pod vysokou sítí trávili svůj volný čas. První evropskou zemí, kde se objevil, byla Francie. Nejstarší turnaj STATE BEACH se konal roku 1954 v americké Santa Monice. V roce 1986 založila FIVB Světovou radu beach volejbalu. O šest let později byl předveden jako ukázkový sport na OH v Barceloně a v roce 1993 se stal olympijským sportem.

Podrobně se s pravidly beach volejbalu a s jeho základy můžete seznámit například zde.